poniedziałek, 11 lipca 2016

10 książek idealnych na lato


Witajcie!

Z racji tego, że rozpoczęłam moje długie, trzymiesięczne wakacje i chciałabym odpocząć jeszcze przez moment od pisania typowych recenzji, postanowiłam przygotować dla Was post będący zestawieniem moich propozycji książek idealnych na lato. Wybrałam pozycje mniej popularne, które być może znacie, a być może nie, bo lato to czas idealny na odkrywanie nowych wspaniałych tytułów. obaczcie co ja polecam Wam przeczytać w wakacje!

S T O W A R Z Y S Z E N I E  W Ę D R U J Ą C Y C H 
D Ż I N S Ó W

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów to opowieść o czwórce przyjaciółek - Carmen, Tibby, Lenie i Bridget. Podczas buszowania po sklepach, Carmen zakupiła parę starych i spłowiałych dżinsów. Kiedy dziewczyny spotykają się przed wyjazdem na wakacje, każda z nich przymierza magiczne dżinsy i okazuje się, że idealnie pasują na wszystkie, chociaż mają zupełnie inny figury. Przyjaciółki postanawiają założyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i przesyłać sobie spodnie na zmianę co tydzień przez całe wakacje. To cudowna opowieść. Ciepła, pokrzepiająca, opowiadająca o sile przyjaźni, dorastaniu, ale i trudnych problemach. To cykl składający się z czterech części, a każda z nich była światowym bestsellerem. Polecam Wam z całego serca sięgnąć po tę książkę w wakacje, bo to idealny czas, aby przeżyć lato wspólnie z Carmen, Tibby, Leną i Bridget!

J E D E N  D Z I E Ń

Emma i Dexter. Dwie zupełnie różne osobowości. Ona to pełna kompleksów idealistka w grubych okularach, która na wszystko ciężko pracuje. On z kolei to przystojniak, do którego należy cały świat i który jest ustawiony w życiu od samego początku. 
15 lipca 1988. Oboje kończą studia i spędzają wspólną noc. Następnego dnia każde z nich idzie w swoją stronę, ale postanawiają, że od tej pory będą widywali się przez jeden dzień każdego roku - 15 lipca. Przez resztę czasu utrzymują ze sobą kontakt listowny, w miarę postępu technologicznego i telefoniczny. Dwójka ludzi, którą teoretycznie nie powinno nic połączyć... połączyło wszystko. Przeżywamy życie Emmy i Dextera, które prowadzą oddaleni od siebie o wiele kilometrów, a jednak ich los splata się ze sobą przez cały czas. Wzruszająca i ujmująca opowieść o miłości, o odnajdywaniu jej w ludziach, których czasami nie dostrzegamy i o życiu, które bywa czasami dużo bardziej przewrotne niż mogłoby się wydawać. Polecam z całego serca, zakochacie się w tej historiiK S I Ę Ż N I C Z K A  Z  L O D U 

W małej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, w zamkniętym społeczeństwie, w którym wszyscy się znają i wszyscy wszystko o sobie wiedzą, w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Początkowo zdaje się, że jest to samobójstwo, ale dowody wskazują, że dziewczyna została zamordowana. Prywatne śledztwo rozpoczyna pisarka i przyjaciółka denatki z dzieciństwa. Erica Falck, która powróciła do miejscowości po śmierci swych rodziców. W dochodzeniu pomagać jej będzie Patrick Hedstrom, miejscowy policjant. Jeżeli nie byliście do tej pory fanami kryminałów, to jestem prawie pewna, że kiedy sięgniecie do cyklu Lackberg... totalnie przepadniecie. Saga o Fjallbace to niesamowita seria powieści kryminalnych, a każda kolejna zagadka i morderstwo wgniata w fotel. Niesamowity klimat małej mieściny i postacie, które pokochacie. Oprócz wciągających spraw kryminalnych, w książce odnajdziemy także wiele wątków obyczajowych, które ciągną się przez całą serię. Moim zdaniem to jedne z najlepszych kryminałów ostatnich lat.N I A N I A  W  N O W Y M  J O R K U 

Dwudziestokilkuletnia Nanny wcale nie planowała zostać opiekunką kilkuletniego chłopca mieszkającego z rodzicami na Manhattanie. Nowy Jork miał przynieść jej zupełnie inną i lepszą pracę. Tak się jednak nie stało. Nanny podejmuje pracę u bogatych Państwa X, dla których pieniądze mają znacznie większą wartość niż dobro ich czteroletniego synka. Nanny obserwuje ich rodzinne piekło i jako jedyna stara się stworzyć chłopczykowi namiastkę rodziny, ofiarować mu miłość. To słodko-gorzka opowieść o współczesnych czasach, o konsumpcyjnym stylu życia, o naszej pogoni za pracą, ambicjami i pieniędzmi. To opowieść, która bawi i rozczula, a za moment wzrusza i kompletnie rozbraja na łopatki. Opowieść o wiecznie nieobecnym ojcu, matce pozbawionej uczuć i dziecku, które pragnęło miłości całym swym sercem. Książka, która doczekała się kontynuacji, a jeżeli ktoś z Was jeszcze jej nie zna to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić do przeczytania.N A J D Ł U Ż S Z A  P O D R Ó Ż

Ira Levinson ma za sobą długie i udane życie, przed sobą - zaledwie kilka miesięcy. W wyniku wypadku zostaje uwięziony we wraku samochodu, w którym to wspomina całe swe dotychczasowe życie i wielką miłość, którą darzył swą żonę przez kilkadziesiąt lat. 
Sophia to studentka historii sztuki, która poznaje Luke'a - młodego kowboja z rodeo. Ich znajomość przeradza się w głębsze uczucie, ale niebezpieczny sport, który uprawia chłopak stoi na przeszkodzie ich znajomości i zagraża Lukowi utratą życia. Czy zdołają pokonać trudności? Trójka ludzi i dwie pary, których życie splecie się ze sobą. Jak? Przekonajcie się sami.
Sparks to mistrz w swym gatunku. Każda jego historia jest światowym bestsellerem i wyciskaczem łez. "Najdłuższa podróż" to najnowsza opowieść Sparksa, wzruszająca i piękna, ale na tyle nieprzytłaczająca, że będzie czytało się ją idealnie na plaży. 


W R Ó C Ę  PO  C I E B I E

Ethan to znany psychoterapeuta i człowiek sukcesu, dla kariery poświęcił swe życie prywatne. Pewnego ranka budzi się na swym jachcie u boku nieznajomej piękności. Nie pamięta poprzedniego wieczoru. To początek zaskakujących wydarzeń. W gabinecie czeka na niego niezapowiedziana pacjentka - przestraszona nastolatka. Dziewczynka popełnia samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Tajemniczy taksówkarz zabiera go na przyjęcie ślubne jego dawnej ukochanej. Ethan zdaje sobie sprawę, że nadal darzy ją uczuciem. Po opuszczeniu przyjęcia zostaje napadnięty, trafia do szpitala, a tam ginie od kuli mordercy. Następnego dnia budzi się na jachcie u boku pięknej nieznajomej i z nieskrywanym zdziwieniem odkrywa, że ponownie przeżywa ten sam dzień... Czy los da Ethanowi drugą szansę? Ethan ma 12 godzi, aby coś zmienić. Czy odzyska ukochaną, dowie się, kto pragnie jego śmierci i powstrzyma nastolatkę przed samobójstwem? Zaskakująca, trzymająca w napięciu, świetnie napisana historia. Moja ulubiona Pana Musso. Mogłabym wracać do niej wielokrotnie, niesie ze sobą wiele cennych lekcji, a przy tym naprawdę porywa. 


                T R Z Y  M E T R Y  N A D  N I E B E M 

Szesnastoletnia Babci, przykładna uczennica i dobra córka poznaje Stepa - agresywnego chuligana, którego życia obraca się dookoła ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i nocnych bijatyk. Mimo sprzeciwów matki Babi i tego, że dzieli ich wszystko, zakochują się w sobie bez pamięci. Ich miłość nie ma szans na przetrwanie, a odciśnie trwały ślad w ich sercach, zmieniając dwójkę młodych ludzi na zawsze. Babi otwiera się na świat, a Step łagodnieje i powierza Babi jako jedynej osobie swój mroczny sekret, który wyjaśnia jego destrukcyjne zachowanie. Ich znajomość zostanie jednak brutalnie przerwana przez wielką tragedię, która doprowadzi miłość nastolatków na skraj wyczerpania. Historia, o której kilka lat temu słyszał pewnie każdy. Niesamowita, jedna z pierwszych tego typu. Wciągnie, zniszczy i spowoduje, że będziecie płakać z bohaterami. Hoover to przy tym pestka, a Moccia wraz ze swą Babi i Stepem to tak naprawdę prekursor książek o młodzieńczym buncie, trudach dorastania, bolesnej przeszłości i utraconej miłości. 


B R I D G E T  J O N E S  S Z A L E J Ą C  Z A
F A C E T E M

Czy któraś z nas nie słyszała o wspaniałej Bridget Jones? Czy można jej nie kochać i nie zaśmiewać się podczas oglądania filmów z jej wesołymi perypetiami? Bridget jest samotną matką dwójki dzieci, która szuka swego szczęścia równie gorąco jak w czasach młodości. Czy można kłamać na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych? Co zrobić, jeżeli sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w dniu trzydziestych urodzin twojego chłopaka? I wiele, wiele innych problemów, z którymi w stanie jest się zmierzyć tylko wspaniała Bridget. Ulubienica kobiet na całym świecie pozostaje dalej w niesłabnącej formie. To jedna z książek, przy których bawiłam się najlepiej. Rozśmiesza do łez, podnosi na duchu, ale momentami i wzrusza. Książka dla młodszych i dla starszych, lekka i przyjemna, idealna na lato.
                                 W S Z E C H Ś W I A T  K O N T R A  A L E X 
W O O D S

Pewnej deszczowej nocy celnik zatrzymuje poszukiwanego Alexa Woodsa. W jego samochodzie znajduje się kilogram marihuany, sporo gotówki i urna z ludzkimi prochami. Chłopak trafia na czołówki gazet nie pierwszy raz, a wszystko to za sprawą meteorytu, który uderzył w Alexa kilka lat temu. Matka tarocistka i spotkanie z meteorytem to jednak nic. Prawdziwą niespodzianką okazało się dla Alexa przypadkowe spotkanie Pana Petersona. To piękna historia przyjaźni młodego człowieka z emerytowanym pacyfistą i tego jak wielki wpływ na nasze życie może mieć zaledwie jedna osoba. Historia dowcipna, pouczająca i mądra. Miłe oderwanie od literatury young i new adult, a także opowieści o miłości. Samo życie. 


Z A N I M  S I Ę  P O J A W I Ł E Ś

Historia, której nie trzeba przedstawiać żadnemu z Was. Opowieść o pogubionej w swym życiu i zwariowanej Lou, która zostaje opiekunką bajecznie bogatego i przystojnego Willa, całkowicie sparaliżowanego na skutek wypadku i przykutego do łóżka. Historia niezwykłej miłości, ale przede wszystkim przyjaźni i znajomości, która odmieni życie Lou już na zawsze. Największy wyciskacz łez ostatnich lat, wypełniony uroczymi dialogami głównych bohaterów i opowieścią, która porwie każdego. Jeżeli jeszcze nie sięgnęliście po ten wielki bestseller to czas to jak najszybciej nadrobić, a wakacje to na to idealna pora!

Kochani! Moje zestawienie dobiegło końca. Czy czytaliście którąś z wymienionych przeze mnie pozycji? Czy sięgniecie po nie w wakacje albo tuż po? Gorąco Was do tego zachęcam i zapraszam już niedługo na recenzję drugiej części "Zanim się pojawiłeś", a mianowicie "Kiedy odszedłeś". A tuż po niej rozdanie, w którym będziecie mogli wygrać egzemplarz tej kontynuacji :)

48 komentarzy:

 1. Lackberg jakoś mi nie pasuje do lata. Czytałem "Księżniczkę..." na początku stycznia i uważam, że to idealna pora na tę książkę. :) Do typowo wakacyjnych lektur na pewno wrzuciłbym powieść pt. "Czik" Wolfganga Herrndorfa.
  Pozdrawiam,
  http://kackiller.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja właśnie czytałam Lackberg w zeszłe wakacje, wręcz pochłonęłam całą sagę i dlatego pewnie kojarzy mi się z wakacjami. :D Hmm... nie czytałam powieści "Czik" i nie znałam jej wcześniej, ale wydaje się być interesująca :)

   Usuń
 2. Nie czytałam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek, ale na pewno sięgnę po powieść Jojo Moyes - kiedyś chcę obejrzeć film, a zamierzam twardo trzymać się zasady, że najpierw trzeba pzeczytać pierwowzór :)
  Pozdrawiam i zapraszam na post rocznicowy :* pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie trzymaj się tej zasady, bo książka jest jednak dużo lepsza od filmu, w którym nie poruszono kilku bardzo ważnych wątków i przez to można mieć wrażenie, że z filmem jest coś nie tak :D

   Usuń
 3. Z wymienionych pozycji czytałam tylko "Trzy metry nad niebem" :) "Zanim się pojawiłeś" natomiast mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja to myślałam, że wszyscy już czytali "Zanim się pojawiłeś" :D

   Usuń
 4. Stowarzyszenie wędrujących dżinsów oglądałam film:) przyznam się oglądałam i to nie raz... uwielbiam ten film:) Jeden dzień czytałam, jak również oglądałam i przepadłam na długie godziny w tej powieści. Zanim się pojawiłeś ciągle mam w planach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uwielbiam film "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów", moja mama też ogląda go zawsze, kiedy leci w telewizji :D

   Usuń
 5. Z wymienionych książek czytałam ,,Zanim się pojawiłeś''. Naprawdę wspaniała opowieść! Będę to powtarzała chyba cały czas. O przedostatniej pozycji również dużo słyszałam, najczęściej same zachwyty dlatego małymi krokami zmierzam do dnia, kiedy w końcu przeczytam tę książkę. Na razie się wstrzymuje, bo mam jeszcze do dokończenia serię ,,Więzień labiryntu'' i coś z literatury kobiecej - ,,Wysłuchane modlitwy'' pani Steel.

  Pozdrawiam Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opowieść o Alexie to naprawdę niesamowita lektura. Ja polowałam na tę pozycję długo, aż dorwałam ją w zeszłe wakacje w antykwariacie i wtedy przepadłam. Jest nieschematyczna i odbiega od książek, których teraz jest tak dużo na półkach, pewnie dlatego tak miło ją wspominam :)

   Usuń
 6. Kilka w wymienionych tytułów mam już za sobą, z czego gorąco polecam "Najdłuższą podróż" i teraz mam też wielką chrapkę na "Zanim się pojawiłeś" 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie przeczytaj! Ta książka podoba się chyba wszystkim :)

   Usuń
 7. O tak: "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" i do tego filmy! :) też polecam! :), ponadczasowy Sparks <3 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sparks to już jest klasyk w swym gatunku, podejrzewam, że nawet moje dzieci będą znały jego książki :D

   Usuń
 8. "Zanim się pojawiłeś" jest świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, uwielbiam tę historię i właśnie czytam drugą część :>

   Usuń
 9. Bardzo ciekawe tytuły ;)
  Osobiście bardzo lubię historię "Trzy metry nad niebem"
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam historię z tej książki, ale muszę przyznać, że Moccia ma specyficzny styl pisania i niektórym może trudno czytać się tę lekturę.

   Usuń
 10. Trudno się przyznać, ale nie czytałam żadnej z tych książek. Dobrze, że są wakacje, więc będę mogła nadrobić zaległości.
  Buziaki,
  ksiazkowezamieszanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie sięgnij po "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów"! :)

   Usuń
 11. Kocham "Trzy metry nad niebem", "Wszechświat kontra Alex Woods" to książka, po której byłam wrakiem człowieka, "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" bardzo chcę przeczytać, bo oglądałam pierwsze dwie części i jestem po prostu zauroczona, więc książki muszą być bardzo dobre. "Zanim się pojawiłeś" i "Najdłuższa podróż" prześladują mnie od dłuższego czasu, więc chyba czas na nie. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrz jak się wstrzeliłam zestawieniem w Twoje czytelnicze gusta, ile książek stąd znasz albo planujesz przeczytać :)

   Usuń
 12. "Zanim się pojawiłeś" jest idealne na lato, tym bardziej ze względu na tak optymistyczną bohaterkę :) Pamiętam, że oglądałam kiedyś fragment "Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów", ale koniec końców nie pamiętam zbyt dużo z filmu, dlatego może wakacje są dobrym czasem, aby sięgnąć po książkę. Wydaje mi się, że widziałam ją nawet w pobliskiej bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One są bardzo często w bibliotece, upłynęło wiele czasu od premiery tych książek, więc pewnie nie będzie problemu z jej znalezieniem :)

   Usuń
 13. Kurcze żadnej nie przeczytałam jeszcze nigdy :( alw teraz są wakacje czyli mnóstwo wolnego czasu i jestem pewna ,że zajrzę do Zanim się pojawiłeś :D
  Zapraszam do Obserwacji <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie zajrzyj, nie zawiedziesz się! :>

   Usuń
 14. "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" to czytałam w podstawówce :D. Już nawet nie pamiętam o czym jest haha. W sumie wiele tytułów kojarzę, ale żadnego z nich nie czytałam! Może skorzystam :)

  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zaczynałam ze "Stowarzyszeniem" w podstawówce, ale to dla mnie ponadczasowa lektura :D

   Usuń
 15. "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" uwielbiałam mając naście lat, do dziś zresztą darzę je olbrzymim sentymentem ;) "Zanim się pojawiłeś" i "Jeden dzień" to moje ukochane powieści, a całą Lackberg czytałam i bardzo lubię ;)
  Wg mnie idealną wakacyjną książką jest "Aż po horyzont" Morgan Matson i "Droga do raju" Pauliny Simmons. Jeśli nie czytałaś to gorąco polecam :)

  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam "Drogę do raju" w wakacje kilka lat temu i pamiętam, że podobała mi się, ale niespecjalnie zapadła mi w pamięci, więc nie byłam w stanie umieścić jej w zestawieniu :>

   Usuń
 16. Nie będę oryginalna, ale na wakacjach myślę przeczytać Zanim się pojawiłeś. Chyba czytał już prawie każdy, więc chcę i ja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdziwiłabyś się, jest jeszcze sporo osób, które nie czytały tego hitu :D

   Usuń
 17. Jeden dzień jakoś nie bardzo mi się podoba, nie mogę przez to przejść, a nie chce się zmuszać, więc leży sobie na półce. Ostatnio na wyjazdach trafiam na same super książki na lato, więc w tym roku jestem zadowolona ;)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sensu czytać jakiejś książki na siłę, ja akurat miło wspominam "Jeden dzień" i czasami wracam do niektórych fragmentów, ale każdemu pasuje co innego :D

   Usuń
 18. Bridget Jones! <3 Uwielbiam fil, ale książki jeszcze nie czytałam :) Mam nadzieję, że wkrótce po nią sięgnę ;)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli lubisz film to zakochasz się i w książce :)

   Usuń
 19. Myślę, że seria Camilli Lackberg jest dobra na każdą porę roku :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, jest cudowna na wszystko! <3

   Usuń
 20. ''Jeden dzień'',''Zanim się pojawiłeś'' i ''Dziennik Bridget Jones'' bardzo lubię.Natomiast nienawidzę książki ''Trzy metry nad niebem''.Męczyłam się przy niej strasznie i nie doczytałam do końca.Film uwielbiam!
  Pozdrawiam cieplutko! ;*
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale Moccia ma swój specyficzny styl pisania i nie dziwie Ci się, że mogłaś się męczyć przy jego książce, ja też tak miałam, dopóki nie przywykłam do tego stylu :D

   Usuń
 21. Wielu z tych książek nie czytałam. Sparka wręcz kocham, Moyes nie przemówiła do mnie, ale z pewnością sięgne po twórczość Lackberg.
  Pozdrawiam http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Oglądałam film pt.:"Stowarzyszenie wędrujących spodni" i było dość zabawne, więc książka powinna być jeszcze lepsza ;)
  Co do "3 metrów nad ziemią" to jestem nimi totalnie oczarowana, ale chyba jednak jest zwolenniczką filmu ;)
  Nominowałam Cię do mojego autorskiego tagu, który nazywa się "Wodospady Cienia Book Tag" serdecznie zapraszam do jego zrobienia ;)
  http://timeofbook.blogspot.com/2016/07/wodospady-cienia-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 23. Cześć!:) Jeej wakacje, ja też się strasznie cieszę z tego wolnego czasu - można robić to co się chce, a przede wszystkim czytać, duuuzo czytać. Niedługo wybieram się właśnie do biblioteki po jakąś nową książkę. A teraz jestem w trakcie czytania ''Kiedy odszedłeś''. Czytałaś już tę drugą część ''Zanim się pojawiles''? Jest niesamowita, na pewno nie tak fascynująca jak Zanim się pojawiłeś, ale też ma coś w sobie i już zdążyłam pokochać pewną bohaterkę, która niespodziewanie się tam pojawiła(jeśli nie czytalas to nie będę Ci zdradzać kto to) . Co do książek które tutaj przedstawilas to, zabawne, ale większość część znam, tzn kojarzę, i był czas, że nawet miałam je przeczytać, ale jakoś tak się złożyło, że nie było czasu. Ja do swoich ulubionych wakacyjnych książek zaliczam zdecydowanie ''Ostatnią piosenkę'' Sparksa. Pozdrawiam! (recenzentka-ksiazek.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 24. W zasadzie wszystkie mnie interesują, ale latem już chyba nie zdążę przeczytać :D Może chociaż część ^_^

  OdpowiedzUsuń
 25. Nominowałam Cię do LBA. Szczegóły na moim blogu: www.magicznerecenzje.blogspot.com ;)

  PS. Ogromnie podoba mi się Twój szablon! <3

  OdpowiedzUsuń
 26. Hej! Nominowałam cię do Liebster Blog Award :) http://kacikksiazkowegomolika.blogspot.com/2016/07/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 27. Z wymienionych książek nie czytałam tylko "Księżniczka z lodu", wiec jak najszybciej to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Cześć:) Co tam u Ciebie? Dawno nie było żadnej recenzji:) Zapraszam do mnie na recenzje ''Kiedy odszedłeś'' ;)

  (recenzentka-ksiazek.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się ze mną swoją opinią dotyczącą mojego bloga. Pozostawiając w takim komentarzu adres swojego bloga, możesz liczyć na to, że z pewnością na niego zajrzę!
Pozdrawiam ciepło, bookworm! :>

Szablon wykonany przez Eveline Dee z Panda Graphics